POŁCZYN-ZDRÓJ

"Kurort z duszą"

Połczyn-Zdrój często określany jest jako „Kurort z duszą”, w dużym stopniu dzięki klimatycznej starówce, która do dziś zachowała swój średniowieczny układ urbanistyczny. W ostatnich latach Starówka jest systematycznie modernizowana, co jeszcze zwiększa jej walory: zachowują estetykę XIX w, pojawiają się tu fontanny oraz stylowe ławki i latarnie.

Połczyn-Zdrój

Zapraszamy na spacer po Parku

Połczyński Park Zdrojowy

zajmuje ponad 80 ha, wpisany jest do rejestru zabytków. To bardzo atrakcyjne miesjce: występuje tu ponad 60 gatunków drzew i krzewów, z których znaczna liczba ma sporo ponad 100 lat!

Połczyn-Zdrój na mapie

LECZNICTWO
W uzdrowisku prowadzone jest leczenie w następujących kierunkach: choroby ortopedyczno-urazowe, choroby reumatologiczne, choroby układu nerwowego, otyłość, osteoporoza, choroby kobiece. Oferta lecznictwa uzdrowiskowego obejmuje ponad 50 zabiegów z zakresu balneoterapii, kinezyterapii, hydroterapii, elektrolecznictwa, termoterapii, światłoterapii oraz klimatoterapii.

OKOLICA:
Blisko połowa gminy Połczyn-Zdrój leży na terenie Drawskiego Parku Krajobrazowego lub w jego otulinie, ponadto około dwóch trzecich powierzchni gminy jest wpisanych do programu Natura 2000. Przez gminę przepływa 7 rzek. O przyrodniczych i krajobrazowych walorach regionu można najlepiej przekonać się, korzystając z tutejszych szlaków turystycznych (pieszych lub rowerowych). 

© Copyright 2020 Polodowcowa.pl - Polodowcowa Kraina Drawy i Dębnicy