MIELNO

Wakacyjna alternatywa

Mielno znajdujące się w północno-zachodniej części Polski jest terenem bogatym dla przyjezdnych. Na jego terenie prężnie działa znaczna ilość ośrodków turystycznych, które znacznie wzbogacają wczasy nad morzem. Mielno posiada również bogatą bazę hoteli oraz miejsc noclegowych, które oferują noclegi nad morzem, z cudowny widokiem na niepowtarzalną przyrodę. Liczne ośrodki wypoczynkowe, pokoje gościnne i domki letniskowe nad morzem zapełniają się w każde wakacje!

Bogactwo atrakcji

Choć miło spędzić czas w domkach nad morzem, to nie jedyne atrakcje. Podczas wczasów w Mielnie możemy skorzystać z bogatej oferty atrakcji na terenie nadmorskim. Podczas wakacji możemy udać się na niepowtarzalny spacer brzegiem morza Bałtyckiego. Znajduję się tam również Promenada przyjaźni oddzielająca centrum miasta od plaży. Wiele osób wybiera domki wypoczynkowe, których w Mielnie jest sporo.  

Dlaczego domki są tak popularne? Z wielu względów. Gwarantują duża swobodę wypoczynku. Przeznaczone zwykle dla 4-6 osób dają możliwość spędzenia czasu z rodziną czy przyjaciółmi. Noclegi w domkach znacznie różnią się od pokoi czy apartamentów - ale o tym trzeba przekonać się osobiście. W wakacje zazwyczaj można je wynająć na okresy tygodniowe, ale w czerwcu czy we wrześniu jest dużo większą dowolność pod tym względem. I nie trzeba obawiać się niskich temperatur - domki są ogrzewane i można je rezerwować nawet po sezonie. Czy warto rezerwować domki? Zdecydowanie tak!

Wakacje w Mielnie

Co zobaczyć w Mielnie?

W Mielnie podczas wczasów istnieje również możliwość rejsu statkiem MILA po jeziorze Jamno. Morskiego klimatu nadaje również Pomnik Morsa, będący upamiętnieniem osób kąpiących się w niskim temperaturach. Podczas wakacji warto również zobaczyć Pomnik Jelenia, jest nieoficjalny symbol Mielna. Został wybudowany, w celu upamiętnienia udanego polowania dawnego właściciela tego miasta. Co roku fotografują się z nim setki turystów. Dodatkowo krajobraz urozmaicają poniemieckie bunkry, które stanowią ważną część pamięci historycznej. Na terenie Mielna znajduję się również Pomnik Lotników w Unieściu. Jest to szczególnie ważna rzeźna historyczna.

Mielno jest również wspaniałym miejscem na wczasy całą rodziną. Na jego terenie znajduje się papugarnia. Podczas pobytu tam możemy przebywać wśród różnorodnych gatunków ptaków z całego świata. Doskonałym wyborem podczas wakacji z dziećmi jest park linowy, w którym nie tylko pociechy miło spędzą czas. Wrażeń możemy również doznać w Escape Roomie Monster House i Escape Roomie Czacha. Są to pewnego rodzaju gry, podczas których musimy wydostać się z pokoju pełnego zagadek.

Mapa - atrakcje

Podczas spędzenia wczasów w Mielnie nie należy również pominąć latarni morskiej, które jest udostępniana do zwiedzania oraz promenady nadmorskiej. Ciekawym miejscem wartym odwiedzenia podczas wakacji jest również przystań rybacka. Wszystkie te obiekty nadają tej miejscowości niepowtarzalnego nadbałtyckiego klimatu.

© Copyright 2020 Polodowcowa.pl - Polodowcowa Kraina Drawy i Dębnicy