CZAPLINEK

Nie od dziś wiadomo, że Polska jest warta zobaczenia

Czasami nawet mieszkając w Polsce nie wiemy jakie interesujące zabytki, pomniki, miasta znajdują się w okolicy. Zwróćmy uwagę na Czaplinek, nieduże lecz urokliwe miasteczko. Znajduje się w województwie zachodniopomorskim, na pojezierzu drawskim, między jeziorami Drawsko a Czaplino. Znajdziemy tutaj sporo wartych zobaczenia zabytków, jak i bazę noclegową. Jest to świetne miejsce na aktywny wypoczynek. Możemy zarówno zwiedzać i podziwiać tamtejszą architekturę miasta lub spędzać gorące letnie dni nad jeziorem.

Aktywny wypoczynek

W okolicach znajdziemy rezerwat ornitologiczny "Jezioro Prosino" o powierzchni 81 ha. Możemy tu spotkać wiele rzadkich gatunków ptaków np. łabędź niemy. W sezonie lęgowym ptaków, możemy je obserwować z przygotowanych do tego stanowisk. Możemy również skorzystać z ambony widokowej.

Drawski Park Krajobrazowy oraz rezerwat "Dolina Pięciu Jezior" oba zachwycają różnorodnością roślinną. W parku krajobrazowym znajduje się ok. 300 pomników przyrody. Z kolei w Dolinie Pięciu Jezior napotkamy atrakcyjny krajobraz. Przez rezerwat prowadzą dwa, dobrze oznakowane szlaki. Natomiast Park Krajobrazowy wyposażony jest w cztery szlaki piesze oraz ścieżki rowerowe.

labedz niemy

Wczasy z historią

Sławogród jest rekonstrukcją średniowiecznej warowni. Możemy natrafić czasami na pokazy rycerskie oraz pokazy rzemiosła. Jeśli chcemy lepiej poczuć klimat, możemy skorzystać i wykupić nocleg w zrekonstruowanych historycznych chatach.

Ruiny zamku Drahim w Starym Drawsku. Zamek wzniesiony w latach 1360-1366. Obecnie możemy tam zobaczyć zbroje, narzędzia tortur itd.

Dzwonnica koło kościoła w Broczynie. Dzwonnica pochodzi z 1595 roku i jest to pozostałość po starym ryglowym kościele.

Starówka w Czaplinku - nie ma wielu miast, które zachowały tak jak Czaplinek oryginalny, średniowieczny układ.

Jeziora 

Czaplinek jest niezwykłym miejscem. W najbliższych okolicach znajdziemy mnóstwo urokliwych jezior, które warto zobaczyć, a w niektórych skorzystać z kąpieli latem.

  • Jezioro Drawsko (najgłębsze i największe jezioro na pojezierzu drawskim)
  • Jezioro Komorze ( na jeziorze znajdują się 4 wyspy)
  • Jezioro Żerdno (I klasa czystości wody)
  • Jezioro Czaplino (teren jeziora został objęty obszarem ochrony ptaków)
  • Jezioro Krzemno (atrakcyjne dla płetwonurków)
jezioro drawsko

Czaplinek - cudowne miejsce

Zobacz, jak wiele ma do zaoferowania Czaplinek i przekonaj się, że warto spędzić tutaj wczasy o każdej porze roku!

Mapa

SPŁYWY KAJAKOWE

Z racji obecności dwóch rzek Drawy i Piławy, możemy wybrać się na spływ kajakowy którąś z rzek. Kiedy się już zmęczymy, znajdziemy wyznaczone miejsce na ognisko. Taki odpoczynek na łonie natury musi być przyjemny.

© Copyright 2020 Polodowcowa.pl - Polodowcowa Kraina Drawy i Dębnicy